QRékváros pont hu
Kerékpározz fejben is – vidd magaddal a Kerékvárost a mobilodon, add át az elérhetőségét QR kóddal!A fekete-fehér, zavarosnak tűnő négyzetes ábrát ma mobilkódként szokás emlegetni. Noha tény, hogy illik olvasnia ma már a jobb telefonoknak, maga a „QR-kód egy kétdimenziós vonalkód (tulajdonképpen pontkód), amit a japán Denso-Wave cég fejlesztett ki 1994-ben. Nevét az angol Quick Response (=gyors válasz) rövidítéséből kapta, egyszerre utalva a gyors visszafejtési sebességre, és a felhasználó által igényelt gyors reakcióra. Rendkívül népszerű Japánban, ahol számos plakáton, hirdetésen szerepel és a legtöbb mobiltelefon is képes értelmezni” írja róla a Wikipédia*.
Technikailag ez azt jelenti, hogy előállítunk egy fekete-fehér ábrát, azt a mobil leolvassa, mi pedig a mobilon a Kerékvárost elolvassuk. Kényelmes, egyszerű és hatékony: ezért ki-ki mentse a kezdőábrát és terjessze, ahol éri. Ma már egyszerűen előállíthatja, aki akarja, a saját kódját is; a wiki által ajánlott honlapot a wiki cikkének kódját használva bárki könnyedén elérheti.
Több kerékpáros alkalmazása közül most csak egyet: Geréby Zsófi bringadivat-tervező az általa tervezett ruhák mindegyikébe egy-egy QR-kódot varr, ezek pedig egy-egy városi legendát mesélnek el, hűen ahhoz, hogy a márkanév, amit választott, UrbanLegend – mutatja be a tervezőt némi rezignációval az urbanlegends.hu blog.
Ismét egy példa arra, miként több a kerékpár önmagánál, miként generálhat a kerékpáros gazdasági pezsgést maga körül – még válságos időkben is.
srá
Legutóbbi hozzászólások